CAN KÜRE BAYİLİK :
Ortak yatırımcılar aranıyor..
Bayilikler verilecektir..
PATENTLİ ÜRÜN :
Dikkat patentli üründür..
İncelemeli Patent No : TR 2000 00394B
BİZ SİZİ ARAYALIM :
Ürünler ve satış sorunlarınız hakkında detaylı bilgi almanız için sizi arıyoruz!
BİZDEN DUYURULAR
DUYURU: Yatırımcılar Aranıyor
DUYURU: Yatırımcılar Aranıyor
Web Sitemiz Yenilendi
Web Sitemiz Yenilendi

DEPREM CAN KURTARMA MODÜLÜ (CAN KÜRE) KONUSUNDA YAPILAN ELEŞTİRİLER VE CEVAPLARI:

 

Soru 1  CAN KÜRENİN görünümü büyük ve fazla yer işgal ediyor.

Cevap: Sitede, (detayların görünmesi için) CAN KÜRENİN örtüsüz fotoğraflarına ağırlık verilmiştir. Bu nedenle görünümü değişik olabilir. CANKÜREYİ, yangın, toz bulutuna ve moloz parçalarına karşı da koruyan dış örtüsü vardır. CAN KÜRE  (her zaman) bu örtü ile kullanılmaktadır.

CAN KÜRE,  İhtiyaca bağlı ve istenilen ölçülerde ( 1,5 m veya 2 m ( Vb.) isteğe bağlı olarak imal edildiği için fazla yer işgal etmesi söz konusu değildir. Evlerimizde kullandığımız 6-8 kişilik yemek masaları, devasa gardıroplar ile kanepe veya oturma grupları ile kıyaslandığında konu daha iyi açıklığa kavuşmuş olur.

(İlk uçak ve otomobil modelleri prototiplerinin karikatür gibi olduğu hatırlanmalıdır) 

 

Soru 2 CAN KÜREYİ nerede ve nasıl kullanırız ?

Cevap : CAN KÜRE, deprem riski taşıyan her yerde ve ihtiyaç duyulan her ölçüde emniyetle kullanılır. (her dairede, iş yerinde, kamu binalarında veya yazlıklarda Vb. )

CANKÜRE, eski ve yeni projeli yapılarda rahatlıkla kullanılabilir. Eski binalarda küçük bir tadilatla apartman bazında her kata gelecek şekilde bina dışında yapılan ilave yangın merdivenlerine veya bina balkonlarına monte edilerek kullanılabilir veya misafir odalarının bir köşesine (estetik görünümlü bir paravanla çevrilmek suretiyle) monte edilebilir veya Doğal gaza geçilmesi nedeniyle halen binalarda kullanılmayan kat kaloriferleri kazan dairelerine monte edilerek (rahatlıkla) kullanılabilir.

Yeni yapılarda ise CAN KÜRE, projeye ilave edilen 4 metre karelik deprem can kurtarma odasına monte edilerek kullanılacaktır.      

CANKÜRENİN bir daire içindeki kullanımı, video görüntüsü ile şematize edilerk  gösterilmiştir.  Tıklayın…..

Soru 3  Güvenlik mi, yoksa estetik mi  daha çok önemli ?

Cevap : Doğal olarak güvenlik estetikten daha önce gelir. Çünkü depremde hayatını kaybeden bir insanın estetiğe ihtiyacı yoktur. Amaç hayatta kalmaktır.

Soru 4 CAN KÜRE depremden başka hangi amaçla kullanılabilir ?

Cevap :  CAN KÜRE, yangında, depremde, tsunamide, yer altı maden ocaklarındaki kazalarda ve savaşta (hava taaruzları sebebiyle) meydana gelen bina yıkımlarındaki can kayıplarını önler.

Bina içindeki kullanımı ise özellikle doğum günü, yıl başı ve bayram günleri kutlamaları başta olmak üzere ailenin özel günlerinde  (çocukların ilgisini çeken  ses ve ışık gösteri merkezi olarak) kullanılır.

Soru 5 CAN KÜREYİ  kim ve nasıl satın alabilir ?

Cevap :  Ülkemizde ve bütün dünyada deprem riski altında olan herkes bu ürünün potansiyel alıcısı durumundadır. Sadece İSTANBUL’DA yaklaşık olarak on binlerce adet satılabileceği yapılan ön fizibilite çalışmalarından ortaya çıkmıştır.

CAN KÜRENİN pazarlanması ise doğrudan satış noktalarında, internet satış sitelerinde, ülke genelinde kurulan bayilikler ve bölgesel dağıtım merkezleri vasıtasıyla veya dağıtım ve pazarlama ağına sahip alış veriş merkezleri (AVM) kanalı ile pazarlanması yapılır.

 Yurt dışındaki pazarlanması ise bilinen satış yöntemleri dışında yabancı ülkelere verilen LİSANSLA  üretim ve pazarlaması yapılır.

Soru 6  CAN KÜRENİN milli ekonomiye katkısı nedir?

Cevap : CAN KÜRENİN bütün dünyaya pazarlanması milli ekonomiye önemli ölçüde  katkı sağlar. Çünkü ürünün İNCELEMELİ PATENTLİ olması dünyada ilk ve tek ürün olduğuna delalet eder. (Aksi takdirde İNCELEMELİ PATENT alınamazdı.) bu nedenle bütün dünyada Karşı karsıya bulunulan Deprem ve tsunami riski CAN KÜREYE olan talebi arttıracaktır. Taklidin önlenmesi için PARİS anlaşması kapsamında yurt dışı patent başvurusu çalışmaları sürmektedir.

Ülkelerin kalkınmışlığı, artık bir yılda alınan patent sayısıyla orantılı olarak  değerlendirilmektedir. Bu nedenle insanlığın ortak sorunu olan deprem riskine çözüm sağlayan İNCELEMELİ PATENTLİ bu ürün, gerek bütün dünyada ülkemizin  adının duyurulmasında gerekse de ürünün satısından ülkemize sağlayacağı döviz girdisi nedeniyle  milli ekonomiye önemli ölçüde  katkıda bulunacağı açıktır.

Soru 7 CAN KÜRENİN pazarlanması deprem konusunda yapılan çalışmalar ile bina satışlarını engeller mi? 

Cevap : CAN KÜRE, batan gemideki can yelekleri, filikalar gibi veya binada  çıkan yangındaki yangın söndürme araçları gibi deprem anında insan hayatını kurtarır. Gemilerde can yelekleri, filikaların kullanılması veya binalarda yangın malzemelerinin konulması geminin batacağını veya binada yangının çıkacağını göstermez. Aksinin ileri sürülmesi ön yargıdan arınmış sağlıklı bir zihin işi değildir

 Bu nedenle. CAN KÜRENİN yeni yapılan binalarda kullanılması binanın sağlamlığına zeval getirmez. Aksine alınan bu güvenlik tedbiri binanın değerine ve satışına önemli katkı da bulunur. 

CAN KÜRENİN pazarlanması, başta sağlam bina yapılması düşüncesi ile kentsel dönüşüm projesi uygulaması olmak üzere deprem konusunda alınan hiçbir tedbire  karşı  değildir. Aksine bunları destekleyen önemli bir projedir.